דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

בשבועות האחרונים אנו עדים להתפרצות זן הדלתא של נגיף הקורונה בישראל ועלייה חדה בשיעור המאומתים. נכון לבוקר יום שלישי, 20.7.2021, ברחבי המועצה 40 חולים פעילים, כולם עם תסמינים קלים, מרביתם ילדים ובני נוער ומיעוטם מבוגרים. במועצה ובישובים אנו עושים כל מאמץ כדי לקיים שגרת חיים של לב הקיץ לצד ההתפרצות, להתמודד עם מעגלי הבידוד שגוזר כל מקרה לגופו ולהימנע ככל הניתן מהגבלות על הציבור כולו. כדי להמשיך ולאפשר זאת, אנו חוזרים ומבקשים כי כל מי שבא במגע עם מאומת או חושד שנחשף ייבדק לקורונה. עקב העומס הארצי, לא יגיעו בתקופה הקרובה ניידות בידוק ליישובי המועצה. ניתן להיבדק במתחמי הדיגום של פיקוד העורף שמיקומם מפורסם באתר החירום הלאומי, או לקבוע תור לבדיקה בקופות החולים. אנא, המשיכו לגלות אחריות אישית בהקפדה על הכללים - עטיית מסכה במבנה סגור או בעת התקהלות וצפיפות, ושמירה קפדנית על הנחיות הבידוד לאחר שיבה מחו"ל או במקרה של חשיפה לחולה מאומת. מידע ופרטים נוספים ניתן למצוא באתר פיקוד העורף >>> קישור לאתר פיקוד העורף (אתר חיצוני) בברכת בריאות לכולם, דוברות וצוות בריאות הציבור המועצתי.וריאנט האומיקרון הולך ומתפשט בישראל ומדי יום נספרים יותר ויותר מאומתי קורונה בוריאנטים השונים. במועצה יש הבוקר, יום חמישי, 23.12.2022, 8 מאומתי קורונה, אחד מהם מאומת עם וריאנט האומיקרון.

שיעור החולים במועצה נמוך מהממוצע ברשויות אחרות ושיעור המחוסנים גבוה ועומד על כ-75%. כשליש מהילדים בגילאי 5-12 כבר חוסנו. אנחנו גאים להיות מהמובילים בארץ בשיעורי ההתחסנות של הילדים ואנחנו קוראים להורים שעדיין לא חיסנו את ילדיהם להצטרף למאמץ הלאומי לנסות למנוע את גל הקורונה החמישי. לפרטים נוספים >>> מידע על חיסוני קורונה לילדים (אתר חיצוני)

מודל הכתה הירוקה נועד לאפשר לתלמידים שנחשפו למאומת קורונה להמשיך את שגרת הלימודים, תוך המשך הבידוד הביתי בשאר שעות היממה. אנא הקפידו על הבידוד ואל תשלחו את הילדים הנדרשים לבידוד לאחר שעות הלימודים לחוגים, חינוך חברתי ואירועים חברתיים.

וכמובן, חשוב להמשיך ולהקפיד על בדיקות ובידודים, להימנע מהתקהלויות במקומות סגורים ולהקפיד על ריחוק חברתי ומסיכות. ואם עדיין לא התחסנתם – אנחנו קוראים לכם ללכת ולהתחסן. ניתן להגיע לכל קופות החולים ומתחמי החיסון בשעות הפעילות ללא תור, או לקבוע תור באתרי קופות החולים. אל תחכו להיות חולים. התחסנו עכשיו, לפני שיהיה מאוחר!

מודל הכתה הירוקה:
כדי שנוכל להמשיך ולשמור על שגרת לימודים סדירה פועל מודל "הכתה הירוקה" בבתי הספר המועצתיים. המתווה מאפשר לתלמידים שנחשפו למאומת בכיתתם להימנע מבידודים ומקטין את הצורך בהפסקת לימודים ובידודים המוניים. על פי מודל הכתה הירוקה תלמידים שנחשפו למאומתים בכיתתם יכולים להמשיך להגיע לבית הספר מדי יום לאחר ביצוע בדיקת PCR, קבלת תוצאה שלילית וביצוע בדיקות אנטיגן ביתיות במהלך 7 ימים מרגע החשיפה למאומת בלי הצורך לשהות בבידוד בבתיהם, בתנאי שתוצאות הבדיקה שליליות. לאחר שעות הלימודים יידרשו לשהות בבידוד בביתם יחד עם בני משפחתם. בתום 7 ימים נדרשים התלמידים לביצוע בדיקת PCR  נוספת. בכתה בה התגלה מאומת יקבלו ההורים הודעה על כך והנחיות מסודרות כיצד עליהם לפעול.

מודל הכתה הירוקה מאפשר לכולנו לשמור על שגרה לימודים חשובה וכדי לקיים אותו בצורה הטובה והבטוחה ביותר אנחנו זקוקים לשיתוף פעולה מצידכם, ההורים.

אנו קוראים לכל מי שחש שיש סיכוי כלשהו שנחשף או היה קרוב לאחד ממעגלי ההדבקה – לצאת ולהיבדק. ניתן להיבדק בכל אחת מהנקודות המפורטות בפורטל החירום הלאומי (מעבר הקלקה על הקישור מעבירה לפורטל החירום הלאומי).

אם נכנסתם לבידוד או חליתם, חשוב שתיידעו את צח"י היישוב.

אנו מודעים לקושי, ולמורכבות שבשמירה על עירנות וזהירות זמן ארוך כל כך ומזמינים את כל מי שחש צורך בתמיכה נפשית להיות בקשר עם השירות הפסיכולוגי החינוכי, מרכז החוסן או העו"ס היישובי.

שימרו על ההנחיות, הקפידו על בידוד ומסיכה במקומות סגורים.

מוקד המועצה זמין לשירותכם 24 שעות
9967*/ 08-6257900