מוקד המועצה: 08-6257900

היישובים שובל, בית קמה, מושבי יחדיו, דביר ולהב, בחרו בסיור ליקוט כפעילות מקרבת קהילה וסביבה.

זכינו השנה לחורף רטוב והזדמנות נפלאה לצאת לטבע הקרוב, ולהכיר אותו מחדש. יצאנו מארבעת הקירות, השארנו את הרכב בחנייה, והלכנו ברגל מתוך היישוב להיכרות וזמן קהילה בטבע הקרוב. מתן גולן, המדריך, הסביר על צמחי המאכל שנמצאים סמוך לגדר היישוב, ויחד בושלו ארוחות מקומיות.

מה לזה ולאיכות הסביבה?  הרעיון מאחורי סיורי הליקוט הוא לקרב את הטבע גם למי שקצת התרחק ממנו, למי שהתגעגע לריחות ולמראה הירוק וגם למי שהתעניין בפעילות קצת שונה עם הילדים.

זכינו לראות שהטבע אינו מלוכלך, אלא רחוץ ונקי ונהדר ומקיים. למדנו מחדש שאנחנו, בני האדם, חלק ממארג שלם, והאוכל שלנו מגיע מהאדמה. כן, זו עם הבוץ, והחרקים, וכל מה שצומח, והרטיבות והאוויר הקר. אולי מהמקום של חוויה מהנה תתחזק גם תחושת האחריות והרצון לשמור על הטבע הקרוב.

על הסיור ביחדיו: לסיור ליקוט יצאנו כעשר משפחות והמון ילדים. בסך הכל השתתפו בסיור כ-40 תושבים. המשתתפים, בכל הגילאים, מ-3 ןעד 93, גילו עניין רב. בהליכה רגלית קלילה למדנו להכיר את הצמחייה והסביבה שבה אנחנו חיים. סיימנו בארוחה טעימה-טעימה שרקחנו יחדיו מכל מה שאספנו בדרך (ועם עוד קצת תוספות שמתן דאג להן מבעוד מועד). לסיכום, היה מוצלח מאוד, מרחיב אופקים, נעים וטעים. תודה רבה למתן על פעילות חינוכית וערכית מהשורה הראשונה.

אז .. תודה למתן שמוכיח שאפשר לטייל וליהנות מלא גם כשרטוב. ותודה לקהילות, רכזי/ות התרבות, וועדות איכות הסביבה, וכל מי שלקח חלק.

שירלי חכם יפרח, רכזת איכות הסביבה