דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

ניר זמיר, ראש המועצה, נפגש הבוקר, יום רביעי, 21.8.2019, עם ותיקי המועצה בבית גיל-עד שבמשמר הנגב. ניר הציג את פעילות המועצה בשנה האחרונה וענה על שאלות הוותיקים שעסקו בנושאים מגוונים כמו החלפת גגות אסבסט ביישובים, אגרת ביוב למי השקייה, הקמת מסלול פטנק בגבעות בר, ריחות מדודאים לגבעות בר, פתרונות קבורה לגבעות בר, בעיות אשפה באזור, הבדואים באזור המועצה ועוד.

ניר עדכן את הוותיקים כי בסמוך לגבעות בר אותר מקום מתאים לבית עלמין. בנוגע למפגעי הריחות אמר ניר כי מפעל המיחזור, לכשיפתח בעוד כשנה, אמור לפתור את בעיית הריחות שמקורם בדודאים. "יש לנו בעיה קשה עם שריפת אשפה ביתית ביישובים הבדואים" אמר ניר. "לאחרונה, אשכול נגב מערבי לקח האחריות על פינוי האשפה ביישובים הבדואים ואני מקווה שזה יוביל לירידה בכמות השריפות. יש לנו גם בעיה קשה עם בעיות האשפה בסביבה. בני שמעון היא השער לנגב ומשאיות אשפה בדרכן מהמרכז למטמנות האשפה בדרום שופכות אצלנו את האשפה כי זה זול להם. מדי חודש אנחנו מקיימים שולחן עגול עם כל הגורמים העוסקים בכך בנסיון להתמודד עם הבעיה. בעקבות לחצים כבדים שהפעלנו, לאחרונה נתפס העבריין הגדול ביותר והמדינה חילטה לו 30 משאיות. עדיין ישנם קבלנים קטנים שקשה מאד לתפוס אותם. אנחנו משקיעים בכך זמן רב וכסף רב בניקוי ויש שיפור במצב, גם אם לא הצלחה מלאה".

בנוגע לבדואים באזור אמר ניר כי המועצה פועלת רבות ליצור אזורי תעסוקה שבין השאר יורידו את האבטלה בקרב הבדואים. המדינה שכחה אותם מאחור וצריך לדאוג לשלב אותם בחברה. איכפת לי ממצבם של הבדואים לטובת התושבים שלנו, אבל זה תהליך ארוך.

"לאחרונה נפגשתי עם ראש הממשלה והעליתי שני נושאים: מיגון "נווה במדבר" ומיגון בתים לאוכלוסיה המבוגרת ויצרתי מסלול תכנון מהיר להוספת ממ"דים לבתים".