דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

אנו פונים אליכם תושבים יקרים בנושא שמאד קרוב לכולנו – תנועת כלי הרכבים ביישוב, עקב גידול נפח התנועה.

מועצה אזורית בני שמעון הכפילה את עצמה בעשור האחרון ובהתאם לכך היה גידול בכמות כבישים, מבני ציבור, מבני חינוך ועסקים קטנים. זהו מצב מבורך מאד לתושבי המועצה, אך יחד עם זאת מחייב התייחסות. כמות כלי הרכב בישובים גדלה בצורה משמעותית וברוב הישובים התשתיות הישנות לא מתאימות לכמות התנועה.

אנו מנסים כל העת, יחד עם היישוב, למצוא פתרונות יצירתיים לבעיית החניות סביב מיבנים ציבוריים ומבני חינוך. במקביל, המועצה, בתיאום עם היישובים, מגייסת משאבים ממשרד התחבורה, החקלאות ותקציבי פתוח על מנת לשפר תשתיות, מסופי אוטובוסים, חידוש תמרורים, צביעת כבישים וכדומה. מדי שנה אנו מגישים בקשות חדשות לגיוס תקציבים במשרד התחבורה ולצערנו, ההיענות נמוכה.

חלק מהכבישים, בעיקר בכניסה ליישובים, עברו לתחזוקה של נתיבי ישראל וזה הקל מאד על התקציבים.

בשנה האחרונה התחלנו במיזם חדש, "סבא זה"ב", בשני יישובים, דביר ומשמר הנגב – פנסיונרים מתנדבים מהיישוב, שתפקידם לשמור על סדר באזור מסוף האוטובוסים בזמן הסעת הבוקר ואנו מקווים שיישובים נוספים יצטרפו למיזם. זאת בנוסף למשמרות הבטיחות של תלמידי בתי הספר בגבעות בר ובית קמה וגיוס הורים. ברצוננו לנצל את ההזדמנות להודות לכם באופן אישי על עזרתכם.

לצערנו, חלק מהנהגים לא מכבדים את חוקי התנועה ומסכנים את הולכי הרגל ואת עצמם. נהגים חונים במקומות אסורים, כולל חנייה באדום לבן לאורך המדרכות, חלק מהנהגים מגיעים לאזורי החינוך עם תינוקות על ברכי הנהג ולא חגורים.

במהלך השבועות הקרובים נבצע מבצעי הסברה, בעזרתו של השוטר הקהילתי, ולאחר מכן ניאלץ להתחיל לבצע אכיפה ולתת דוחות על עבירות תנועה, כפי שדורש החוק.

זכרו כי ילדינו ינהגו בעתיד כפי שהם רואים אותנו נוהגים היום. הכל מתחיל מדוגמא אישית.

בואו נשים דגש על ההתנהגות בכבישי הישוב לטובת בטיחות כולנו.

בברכה

דוד פרייברג, קצין בטיחות בכיר בתעבורה

אבי אוחנה, השוטר הקהילתי