דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900
כל אחד מאיתנו הולך בדרך משלו. בכל יום הדרך שלנו פוגשת דרכים נוספות של אנשים אחרים. דרכיהם של אנשים צעירים מפגישות אותם עם עצמם בפעם הראשונה כאנשים בוגרים. סוגיות של בחירת מקצוע, לימודים, זוגיות, פרנסה, הגשמה ועוד – מביאות איתן בליל של תחושות, מחשבות, חששות ואתגרים.
דרכיהם של הפוסט-טראומטיים נושאות בנוסף לכל אלה גם זיכרונות טראומטיים וכאב, וגם דרכים אלו שונות זו מזו בחוויות החיים – במערכות היחסים, באתגרים, בשאיפות והחלומות, ביכולות ובחוזקות.
פרויקט "דרכים" נועד כדי להפגיש את דרכם של צעירים עם דרכם של המתמודדים עם פוסט-טראומה באמצעות אמנות, תוך מתן דגש על נקודות הדמיון במסע שהם עוברים. בפרויקט "דרכים" מאפשרים חיבור לא שגרתי, לא טיפולי, לא פורמאלי. מפגשים בגובה העיניים. שיח פתוח ורגיש תוך שימוש באמצעים אמנותיים. החשיפה הזאת של הקהילה לחוויית החיים המורכבת של הפוסט-טראומטיים מעלה את המודעות ומאפשרת לחוות חוויות מסוג אחר.
אלו ימים מורכבים בעבור כולנו. בעבור המשפחות השכולות, בעבור האנשים שמתמודדים עם פוסט-טראומה, בעבורנו כאזרחי המדינה. ראינו חשיבות גדולה לספר לכם על המיזם המדהים הזה דווקא עכשיו, בימים האלה.
הפרויקט מתקיים בשיתוף אגף השיקום של משרד הביטחון, ובהובלת יליב בוקובזה, תרפיסטית באמנות ומנחת קבוצות.