דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

תיכון "מבואות הנגב" גאה בבחירתו של המורה המיתולוגי לביולוגיה, ורכז מגמת הביולוגיה, בן קיבוץ בית קמה, אמנון אהרונוביץ, למורה מצטיין מטעם משרד החינוך והאגף להוראת הביולוגיה. על קבלת הפרס המליצו עינת גרוסמן, מורה בצוות של אמנון והמדריכה המחוזית, אסנת צרפתי. את הפרס קיבל אמנון, ביחד עם 4 מורים נוספים שנבחרו מקרב מאות מורים בישראל, בכנס השנתי הארצי של מורי הביולוגיה לשנת 2019 שהתקיים ביום שלישי, 2.7.2019, בראשל"צ.

אמנון מרכז את מגמת הביולוגיה מזה 20 שנה" אמרה אירית שדה, מפמ"ר ביולוגיה (מפקחת מרכזת מקצוע הביולוגיה הארצית) בטקס. "תלמידי המגמה הם בעלי ציונים גבוהים מאוד ביחס לממוצע הארצי, ולכך דואג אמנון תוך שמירה על אווירת צוות נעימה, משתפת ותומכת. כמו כן דואג אמנון לאירוח ב"מבואות הנגב", של תלמידי "כוכבי המדבר",  בית הספר התיכון לפיתוח מנהיגות במגזר הבדואי, לצורך הכנה מעשית של התלמידים וביצוע מעבדות לאורך כל השנה, כולל  הכנה לבגרות וביצועה. בנוסף, אחראי אמנון גם על הוראת הביולוגיה בכיתות הקטנות ובכיתות המב"ר, על ארגון סיורים לימודיים מקוריים כגון סיור לימודי הכולל הרצאות לבי"ח סורוקה, סיור ל"מכון לחקר החי" בלהב, ועוד. במהלך השנה אמנון מעביר שיעורים בנושא "חינוך למיניות בריאה" וגם עושה עבודת קודש בחניכת מורים חדשים להוראת המקצוע. בשנתיים האחרונות שתי תלמידות מגמת הביולוגיה הגיעו לגמר הארצי באולימפיידת הביולוגיה כולל זכייה במקום השני. תלמיד אחר זכה בתחרות צילום ארצית בזכות הנחיית הצוות בראשותו. בנוסף לפעילויות אלו משמש אמנון, בעשרים השנים האחרונות גם כמנהל המסעות לפולין מטעם בית הספר".  בסיום דבריה הדגישה אירית כי עשייתו המרובה של אמנון, הפועל בשקט ובחכמה למען תלמידיו ותלמידים אחרים, לא פגמה באישיותו הנעימה והצנועה.

כמורה בצוות של אמנון אני נוכחת כל יום באופיו המקסים, בהובלה ובתמיכה הבלתי מסויגת שלו בצוות, ובאהבת תלמידיו, המשיבים לו כגמולו על יחסו המכיל והמיוחד אליהם.

ריבי גרלוי