דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

פתיחה נהדרת להפועל ב"ש/בני שמעון בסדרת גמר הפלייאוף (הדרבי הדרומי).  1-0 לטובתה אחרי ניצחון חוץ גדול בקרית גת 78:75 במשחק שנערך ביום שלישי 15/5/2018 באולם ה"אלון" בקרית גת. אולם שהוא רחוק מאד מסטנדרטים של קבוצה המתמודדת על כרטיס לליגת על, הוא קטן, צפוף וחם ( ממוזג "בכאילו")

ואכן היה חם ביציעים (מעל 100 אוהדים אדומים ורועשים) והרבה זיעה ניגרה על המגרש. זה היה משחק גמר פלייאוף כמו שמשחק גמר פלייאוף אמור להיראות. מאבקים על כל כדור, מומנטום שעבר מצד לצד, וקבוצה ביתית עיקשת שרדפה במשך דקות ארוכות אך לא ויתרה לרגע על המשחק, הצליחה לעשות מהפך בהובלה ברבע האחרון, אבל הסיומת הייתה של האדומים. בעיקר בזכות לחימה וסל "אמיץ" של עמית גרשון מתחת לסל בשניות הסיום.

הרבע הראשון הסתיים 24:21 לב"ש, ברבע השני ב"ש הגדילה את היתרון 50:39 בזכות דקות טובות של המחליפים – אוהד כהן ועדי כהן סבן. הרבע השלישי החל בהפגזת שלשות משני הצדדים, בהמשך אחוזי הקליעה נרגעו והרבע השלישי הסתיים ב-69:59 לאורחים.

קריית גת, לא התכוונה לוותר כל כך מהר. האדומים עוד החזיקו ביתרון דו-ספרתי בתחילת הרבע האחרון, אבל דקות טובות של המקומיים, בהובלת רוברט רות'בארט ונמרוד טישמן, קיזזו מההפרש. האדומים התקשו למצוא את הטבעת ואיבדו מספר כדורים בצורה בלתי מוסברת. 2 דקות לסיום השלים רות'בארט מהפך: 73:72 לק"ג. מכאן התפתחה דרמת ענק.

קומברבאץ' בסל גדול החזיר את היתרון לב"ש, טישמן ב- 2/2 מהקו העביר אותו שוב לק"ג, וסל גדול של עמית גרשון מהצד השני קבע שוב יתרון אדום: 76:75. ק"ג קיבלה הזדמנות להשוות את המשחק אבל רות'בארט החטיא פעמיים והכדור נחת לידיים של טוני יאנגר שסידר לאנטוני פישר הזדמנות לסגור עניין מהקו עם 2/2. ק"ג יצאה להתקפה אחרונה כ- 6 שניות לסיום, אבל רות'בארט החטיא שלשה, וב"ש חגגה ניצחון: 78:75.

ביום שישי 18/5/2018 (13:45) בקונכייה יתקיים המשחק השני בסדרה, כשניצחון בית יקרב את הפועל ב"ש/בני שמעון אל עבר המטרה הגדולה: ליגת העל.