מוקד המועצה: 08-6257900

תערוכה מיוחדת במינה נחנכה ביום ראשון, 10 באפריל 2016, במעמד מפקד בסיס חצרים, תא״ל אבשלום עמוסי ומייסד מוזיאון חיל האוויר, תא״ל בדימוס יעקב טרנר, במוזיאון חיל האוויר בחצרים. התערוכה, המוצבת בתוך מטוס בואינג 707, מציגה את ציורי הקומיקס של סא״ל (מיל.) ארנון קרמר, בעבר טייס קרב בחיל האוויר וטייס אל על היום.

"ארנון קרמר, היה טייס קרב בחיל האוויר והיום הוא טייס באל-על. בזמנו החופשי, מאז ימיו הראשונים בקורס טיס, הוא מאייר ומפיח חיים במטוסים דוממים" מספר יעקב טרנר. כשנפתחה התערוכה לקח אותי ארנון לסיור מודרך והגעתי למסקנה שארנון הוא הלוחש לאווירונים!".

מטוס הבואינג 707 מספר 008, שבו מוצבת התערוכה השתתף במבצע יונתן, ב-4 ביולי 1976, בתפקיד המשולב של איסוף מודיעין ופינוי רפואי. מטוס זה הוא אחד מ-13 מטוסים מסוג זה אשר נרכשו מעודפי חברת TWA בשנת 1971 ביוזמתו של מייסד התעשיה האווירית לישראל, אל שווימר, על-ידי חטיבת בדק מטוסים בתעשיה האווירית, במטרה לשפצם ולמכור אותם למפעילים חדשים.

חמישה מהמטוסים כבר יצאו משיפוץ כאשר פרצה מלחמת יום הכיפורים וצורפו לשורות חיל האוויר בעיצומה של המלחמה. בתום המלחמה, שבה הטיסו לוחמים אל בסיסי החיל בסיני ומהם למרכז הארץ, וכן הובילו לארץ תחמושת ואמצעי לחימה חיוניים ממדינות זרות, צורפו מטוסים אלו לשורות הטייסת ״הבינלאומית״ של החיל בבסיס חיל האוויר בלוד. בטיסתו האחרונה בשורות החיל, הועבר המטוס מלוד לחצרים ונגרר למוזיאון חיל האוויר. בשנת 1990 החל לשמש להקרנת סרטים לציבור המבקרים במוזיאון.

בתמונות: טרנר וקרמר גוזרים את הסרט, קרמר ואבי משה-סגל, אוצר מוזיאון חיל האוויר, תמונות מתוך הבואינג.