מוקד המועצה: 08-6257900

כוחו של הפלייבק טמון ביכולתו לייצר מפגש קרוב בין המשתתפים. בבסיסו הנאה ושחרור הבונים את הרצון להיות עם האחר ולהקשיב בצורה אמפתית ומכילה לסיפורו, בתוכו יוכל כל אחד למצוא את הסיפור שלו, את הסיפור של כולנו.

תהליך הזדקנות של אדם קרוב מזמן לכם, בני המשפחה המטפלים, תפקיד חדש ומורכב בחייכם אליו נכנסתם, לעיתים ללא הכנה מוקדמת. תפקיד זה מלווה לעיתים קרובות בקושי ובכאב הנובעים מעצם הסבל והמצוקה שחווים היקרים לכם מכל, זאת לצד אתגרים נוספים אליהם אתם נדרשים בטיפול היומיומי.

קבוצת פלייבק למטפלים עיקריים תאפשר לכם אתנחתא מתפקידכם השואב ותספק לכם מצע אנושי לשיתוף חוויות ועיבוד רגשי עם אחרים המתמודדים עם מציאות חיים דומה . במסגרת הקבוצה נקשיב לסיפורים שלכם ונזכה לראות אותם "עולים  על הבמה" על ידי שאר חברי הקבוצה. התהודה שיקבל הסיפור על הבמה תעניק הן למספר והן לכלל חברי הקבוצה אפשרות לשקף את רגשות המספר, לתת להם מקום ולהרחיב את נקודות המבט על הסיפור בדרך חווייתית, יצירתית ונוגעת. זאת תוך שימוש במגוון כלים וטכניקות מעולם התאטרון, המוזיקה והתנועה.

משך הקבוצה כ- 12 מפגשים, אחת לשבוע ,כאשר כל מפגש ייערך כשעה וחצי.

הקבוצה תיפגש בימי שני בשעות אחה"צ (שעות מדוייקות ייקבעו בהתאם לצרכי המשתתפים ) ב"מרכז שביל הזהב" בקיבוץ שובל .

מועד פתיחת הקבוצה: 18.11.19

*** אין צורך בנסיון קודם בתחום התאטרון. בואו עם לב פתוח ***

 

קצת עלינו, מנחות הקבוצה:

יעל בנישו – עובדת סוציאלית (M.A) בעמותת "ניני צ'ופ" המטפלת בניצולי שואה ובני משפחותיהם , מנחת סדנאות פלייבק ומתמחה בתכנית ללימודי פסיכותרפיה קבוצתית בתיאטרון פלייבק. שחקנית בקבוצת עוסי"ם תיאטרון –תיאטרון קהילתי יוצר מטעם המחלקה לע"ס בעיריית באר שבע.

שיר קווינט – עובדת סוציאלית במכון האונקולוגי בביה"ח סורוקה ומתמחה בתכנית ללימודי פסיכותרפיה קבוצתית בתיאטרון פלייבק. שחקנית בקבוצת "עוסי"ם תיאטרון" –תיאטרון קהילתי יוצר מטעם המחלקה לע"ס בעיריית באר שבע.

 

לפרטים נוספים ולהרשמה במחלקה לשירותים חברתיים בני שמעון:

הגר אלוני – פרידליך- 054-6741654