מוקד המועצה: 08-6257900

תושבים יקרים,

קורונה - עדכונים שוטפים מבני שמעוןנגיף הקורונה ממשיך להתפשט בארץ, וכך גם ביישובי המועצה. נכון להיום, יום א', 19 ביולי 2020, ישנם 9 חולים מאומתים ביישובי המועצה, אחד מהם מאושפז בבית החולים.

הנחיות חדשות נכנסו לתוקפן בסוף השבוע שחלף, מאז חלקן עודכנו והשתנו.

כמה מהשלכות הנחיות אלו על המרחב שלנו:

התקהלות:

  • עד 10 אנשים במרחב סגור
  • עד 20 אנשים במרחב פתוח

מכוני כושר וסטודיו לפעילות ספורט או מחול סגורים.

חלק מהחוגים המתקיימים במועצה אינם יכולים להימשך תחת ההנחיות החדשות ופעילותם תיפסק. חוגים העומדים בהגבלות ימשיכו לפעול. משתתפי החוגים יקבלו הודעה פרטנית בנוגע לחוג בו הם משתתפים.

פעילות ותיקי המועצה – קיימת חשיבות רבה בקיום הפעילות עבור הוותיקים ואנחנו עושים את ככל הניתן כדי להתאים את הפעילויות להנחיות החדשות. עם זאת, בלית ברירה, חלק מהפעילויות יצומצמו.

חדרי האוכל, בדומה למסעדות ובתי האוכל במדינה, חזרו לפעול תחת המגבלות הקודמות עד יום ג', 21.7.2020. אם וכאשר ישתנו ההנחיות בתחום זה, חדרי האוכל ישנו את אופן פעולתם בהתאם.

החל מסוף השבוע הקרוב, במהלך סופי השבוע (החל מיום שישי בשעה 17:00 ועד ליום ראשון בשעה 05:00) צפויות להיכנס לתוקף הנחיות מיוחדות ומחמירות יותר, ובכלל זה סגירת בריכות השחייה. לקראת סוף השבוע, לאחר שיתעדכנו ההחלטות, נפיץ את ההנחיות המדויקות.

בימים האחרונים הגיעו לידינו ידיעות על מקרים של הפרת בידוד על ידי תושבים. זוהי תופעה חמורה המהווה הפרת חוק וחוסר אחריות כלפי הסביבה. מיקרים כאלה יטופלו בהתאם. אנו מבקשים בכל לשון של בקשה לשמור על הבידוד על פי כל הכללים ולפנות לקבלת מידע במקרה של חוסר בהירות.

במועצה – שביתת העובדות הסוציאליות נמשכת יחד עם העובדות הסוציאליות ברשויות במדינה כולה. זו שביתה כואבת מאד ואנו תקווה שימצא בהקדם פתרון למערך זה, שחשוב כל כך לכולנו, למרקם החיים בחברה שלנו ולא אחת גם מציל חיים.

בנוסף, עובדי המועצה עברו לעבודה בקפסולות. יש להימנע מלהגיע ללא צורך למשרדי המועצה ולהעדיף לקבל את שירותי המועצה מרחוק – באתר, בטלפון, באפליקציות ובדואר האלקטרוני.

הקפדה על ההנחיות היא צו השעה. ריחוק חברתי, שמירה על היגיינה, עטיית מסכה והימנעות מסיכונים מיותרים  – אלה הן הדרכים היעילות ביותר להתמודד עם ההתפרצות.

רק ביחד ננצח את הקורונה!

איחולי בריאות לכולם,

צוות קורונה בני שמעון