דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

רכזת החינוך הסביבתי, שירלי בשן ומנהלת המחלקה לגיל הרך, חנה רוטבלט יצרו קורס הכשרה מיוחד לגננות במסגרתו למדו הגננות להפוך את גן הילדים לגן ילדים סביבתי ומקיים. קורס הגננות הייחודי הזה הוא המשך לפעילות ארוכת שנים במסגרתו הוכשרו כעשרים גני ילדים כגנים ירוקים.

במסגרת הקורס יצאו נשות צוות החינוכי בגנים שנרשמו לתוכנית גם לסיור ליקוט של הצומח המקומי. הפעילות בתמיכת המשרד להגנת הסביבה.

מתוך תגובות הגננות:

" בעקבות קורס קיימות יצאנו לסיור ליקוט. שלוש שעות של חוויה מעשירה וכיפית שתרמה לי באופן אישי במסגרתו קיבלתי ידע אותו אעביר לילדי הגן. ליקטנו צמחי בר שחלקם אנו פוגשים בטיולי הבוקר, אך פרט לשמם לא ידענו עליהם דבר. בעקבות הסיור עם המדריך המדהים היום אני יודעת שניתן להכין ארוחת שטח טעימה ומהירה  ומעתה הטיולים יהיו הרבה יותר חווייתיים. לצערי שלוש השעות עברו מהר מדי והשאירו טעם לעוד. תודה על סיור נפלא. מחכה לסיור הבא!"

"תודה רבה! נהניתי להשתתף בהשתלמות. היא הקנתה לי ידע רב וכלים מעשיים בעבודה שלנו עם הילדים. ההשתלמות בנויה בצורה מגוונת מאוד, מסקרנת, משלבת מקורות לימוד שונים, ובעיקר באמת- נוגעת ללב. לאורך כל הדרך הרגשתי שאולי הגעתי להשתלמות מתוקף תפקידי כגננת, אך הלימוד כולו היה קודם כל בשבילי, כאדם, ומשם  גם עבור הילדים בגן"