מוקד המועצה: 08-6257900

45 מתבגרים צעירים, בגילאי א' עד ד' משתתפים בקייטנת צנובר, קייטנה ציבורית שמפעילה המחלקה לחינוך חברתי באגף החינוך בשיתוף מרכז ג'ו אלון, העוסקת בעולם הטבע, בשמירתו ובקשר בין האדם לסביבה.

ביום רביעי, 8.7.2020, יצאו כיתות ה'-ו' מהקייטנה לשביל הסלט בתלמי יוסף .הביקור החל בגינת התבלינים בה התקיים משחק קצר של ניחוש התבלין: שני ילדים התבקשו לנחש מהו התבלין על פי חוש הריח. לאחר סיור בגינת התבלינים ביקרו הילדים בחממת העגבניות ולמדו להכיר מגוון רב של עגבניות כמו עגבניות בלונדיניות ועגבניות זברה ומילאו את הבטן בעגבניות מעולות.

לאחר העגבניות הגיע תורם של הגזרים. הילדים שיחקו במשוך ת'הגזר ולמדו להכיר סוגים שונים של גזרים בצבעים ובגדלים שונים, וביניהם, המפתיע מכולם: הגזר הסגול! לסיום, הכינו הילדים פיתות בטאבון וקינחו בגלידה טעימה והיה איזה יום נפלא!

ביום שני האחרון, 6.7.2020, יצאו חניכי הקייטנה לפעילות ניווט ביער להב. לאחר שניווטו את דרכם בחזרה למרכז ג׳ו אלון, בו מתקיימת הקייטנה, זכו החניכים לפגישה פלג בה שמעו על ניווטים באוויר. בשיחה שהתקיימה בין החניכים לפלג הם למדו על ניווט, נקודות ציון באוויר, ההבדל בין ניווט קרקע לניווט אוויר ומה משפיע על הניווט בעת הטיסה.

השיחה הייתה מרתקת. הילדים גילו סקרנות ועניין ושאלו שאלות רבות.