דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

ראשונים בישראל: נחנכה יחידת שיטור מועצתית בני שמעוןביום שלישי, 31.5.2022, בטקס מיוחד בהשתתפות  עומר בר-לב, השר לבטחון פנים וקובי שבתאי, מפכ"ל המשטרה נחנכה יחידת שיטור מועצתית בבני שמעון. בני שמעון היא המועצה הראשונה בישראל שתפעיל יחידת שיטור מועצתי ולאחריה יצטרפו רשויות נוספות. היחידה תורכב מצוותים של פקחים בשירות המועצה ושוטרי מג"ב שיפעלו לצמצום ולמניעה של תופעות אלימות ועבירות איכות חיים באזור.

 

ראשונים בישראל: נחנכה יחידת שיטור מועצתית בני שמעוןיחידת השיטור המועצתי החדשה, תהיה היחידה הראשונה שמוקמת ברשויות האזוריות ברחבי הארץ.  היא תורכב משבעה שוטרים לצד ארבעה פקחים שיעברו הסמכה מיוחדת. עד היום הוקמו יחידות שיטור עירוניות בלבד ב 74 ערים בישראל. ההחלטה על הקמת יחידות השיטור המועצתיות התקבלה מתוך רצון לתת מענה לייעול האכיפה והפיקוח במרחב הכפרי לאור עלייה בעבירות אלימות במרחב. בני שמעון היא הראשונה מבין 6 המועצות האזוריות שנבחרו להוביל את הפיילוט ברחבי הארץ. בהמשך צפוי הפרויקט להתרחב גם למועצות מרחבים מעלה יוסף, מרום גליל, לכיש, שדות נגב והמטרה היא להמשיך ולהרחיב את הפרויקט.

 

ראשונים בישראל: נחנכה יחידת שיטור מועצתית בני שמעוןניר זמיר: "אנחנו גאים להיות המועצה הראשונה שמובילה את השיטור המועצתי בישראל. הקמת היחידה תאפשר לנו להתמודד עם עבירות ופשיעה במרחב שלנו בנגב. הקמת השיטור המועצתי יחד עם המועצה מאפשרת לנו להתאים את האכיפה והשיטור לאתגרים המקומיים. זה צעד שיסיע מאוד להגברת הבטחון האישי של התושבים שלנו. מבקש להודות למשטרה ולמשרד לבטחון פנים על שיתוף פעולה מקצועי ומהיר להקמתה."

 

 

 

מוזמנים להאזין לראיון של ניר זמיר עם אמנון סופר, שהתקיים בתוכנית "בוקר טוב דרום" ברדיו דרום, שהתקיים ביום רביעי, 1.6.2022: