דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

תושבות ותושבים יקרים,

ניר זמירזהו זה, שנת 2021 הגיעה לסיומה. גם השנה נדרשנו לגמישות ושינויים רבים בעקבות סבב הלחימה שפקד אותנו ומגפת הקורונה שנראה כי החיים לצידה ממשיכים ומלווים אותנו. לתחושתי, אנו בתנופת עשייה אדירה תוך שימת דגש תמידית על טובת התושבים.

אני גאה בתושבי בני שמעון שהוכיחו שוב ושוב יכולת עמידות גבוהה, משמעת, אחריות וערבות הדדית בשעות החירום שפקדו אותנו. מרכז החוסן שהקמנו השנה במועצה, נבנה כדי לחזק ולהעצים את התושבים שלנו גם בחירום וגם בשגרה, על ידי מתן מענה ותמיכה נפשית לזקוקים לכך ולשמר את יכולת העמידה של כולנו.

מגיפת הקורונה מלווה אותנו כבר שנתיים ואנחנו לומדים לעבוד ולחיות לצידה. למרות האתגרים הרבים שניצבו בפנינו השנה, לתחושתי, אנו בתנופת עשייה אדירה, תוך שימת דגש תמידית על טובת התושבים. המשכנו לקדם בכל הכוח חשיבה הממוקדת בעתיד בתחומים כמו חינוך, סביבה, כלכלה, תעסוקה, וכמובן ביטחון, אם למנות רק חלק מהם.

השנה חגגנו 70 שנים לבני שמעון בשלל אירועים מרגשים שכולם בסימן ההיסטוריה המפוארת, ההווה מלא העשייה, והעתיד שנמצא בלב שגרת העבודה שלנו. לצד אירועי שנת ה-70 המרהיבים, שתוכננו בזהירות למול אתגרי הקורונה, המשכנו לעסוק בצמיחה הדמוגרפית ובהרחבה ופיתוח היישובים, מימשנו את התוכנית האסטרטגית של בני שמעון, בהליך שיתוף ציבור ראשון מסוגו, "מאיץ בני שמעון להגשמת חלומות" במסגרתו אתם, תושבי המועצה, הצעתם רעיונות וחלומות שישתלבו בתוכנית העבודה של המועצה.  אני שמח לבשר כי חלק מהרעיונות שהוצעו כבר החלו לרקום עור וגידים בשטח.

גם השנה המשכנו לעבוד במלוא המרץ למיגור תופעת השלכת הפסולת בשטחים הפתוחים ואנו מתחילים לראות את הפירות. חיזקנו את שיתופי הפעולה האזוריים עם שכנינו, היהודים והבדואים, למען הבטחת עתיד משותף, פעלנו לקידום חינוך סביבתי, בדודאים חנכנו את מפעל מיון הפסולת הגדול במדינה, המשכנו לעסוק בפיתוח כלכלי, בין השאר התחלנו עבודות פיתוח באזור התעסוקה החקלאי "קמה". כל זה כמובן, רק על קצה המזלג.

לקראת שנת 2022, שכולי תקווה שתהיה בטוחה ורגועה יותר מהשנה היוצאת, יעמוד בלב תוכניות העבודה שלנו מספר תהליכים מרכזיים שבמרכזם נמצאים התושב והישוב. לתהליכים אלו, כך אני מאמין, יהיו השלכות מרחיקות לכת על דרכה של המועצה בשנים הבאות, כיווני המאמץ והפעילות של המועצה, ובעיקר על האופק אליו אנו שואפים לצעוד:

  • חיזוק והעלאת תחושת הביטחון בישובים וברחבי המועצה.
  • שיפור השירות, ניסוח אמנת שירות, הגדלת השירות הדיגיטלי לתושב, ועוד.
  • התמקדות באיכות סביבה וקיימות, טיפול במפגעי איכות סביבה וקידום פרוייקטים ברי קיימא כ"שביל בני שמעון", ועוד.
  • המשך פיתוח וטיפוח המרכזים המועצתיים – המרכז הגדל ומתפתח במבואות הנגב ומרכז יער בג'ו אלון – מימוש חזון ליצירת חיבורים בין חלקי החברה הישראלית המשולב בחינוך סביבתי למען העתיד של כולנו.
  • המשך פיתוח העתודות הכלכליות של בני שמעון למען העתיד של כולנו, ביניהן פיתוח אזור התעשייה החקלאי "קמה", קידום החממה הטכנולוגית של בני שמעון InNegev, טיפוח שותפויות מגוונות, ועוד.
  • הקמת מרכז טיפולי חדש בהובלת היחידה להתפתחות הילד במועצה.

וזוהי רק חלק מהרשימה המפוארת של הנושאים אותם אנו מתכוונים לקדם בשנה הבאה!

לסיום, תודה לכם התושבים. המועצה האזורית בני שמעון היא שלכם, ועבורכם. עובדי המועצה, ואני  מחויבים לעשות הכל כדי לשפר ולהשתפר, ולספק לכם את השירות הטוב ביותר, ואת הבית הטוב ביותר שאנחנו יכולים.

שנה טובה לכולכם!

ניר