דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

ביום שני, 19.10.2020, התקיים שולחן עגול לטיפול במפגעי פסולת ושריפות ברחבי המועצה בראשותו של ניר זמיר, ראש המועצה.

אורי פינטו, מנכ"ל אשכול נגב מערבי: "יש לנו התקדמות. 3 פקחי סביבה חדשים, ברהט ובלקיה יתחילו לעבוד בתחילת נובמבר. בינתיים אנחנו רוכשים ציוד עבורם ובקרוב נצטרף למאמצים שעושים הגופים האחרים. יש תוכניות להבאת מתקן לטיפול בפסולת הפסדים המושלכים בשטחים הפתוחים, ומהווים  מפגע גדול באזור. גם ברהט וגם בלקיה עשו בשנה האחרונה עבודה רבה ואני מרגיש שיש התקדמות רבה בנושא.  בנוסף, לפני כ-3 חודשים התחלנו בשירות חדש לתושבי האשכול: מכולות לפסולת בניין בנסיון למנוע השלכה פיראטית של פסולת בניין".

ניר זמיר: "יש בעיה אמיתית בכל המדינה של השלכת פסולת בשטחים פתוחים, אבל אני רואה שדברים מתקדמים אבל עוד יש המון עבודה. חשוב להמשיך בשיתופי הפעולה ואיחוד כוחות בין כל הגופים במרחב. לאשכול יש מקום חשוב מאד בהובלת הניקיון במרחב. אני חושב שיש שינויים ברהט ואני מקווה שבעקבותיו גם בלקיה. אני מדבר עם אנשי החינוך בכל הרשויות כי מהלך כזה צריך להתחיל מלמטה, מהחינוך. אין לי ספק שהמהלכים האלו בסוף יתנו תוצאות. לכן אנחנו נמשיך לקיים את המפגשים האלו ונמשיך לפעול ביחד ובשיתוף פעולה.

אני מקווה שבקרוב נכנס את השולחן העגול בהובלת רוביק דנילוביץ, ראש עיריית באר שבע, שאני מקווה שייפגש פעמיים בשנה. שם נדבר על מדיניות ברמת הנגב כולו ונעסוק בנושאים רוחביים החל מרמת הענישה דרך הגברת תקציבים וכוח אדם. צריך להוביל מהלך פוליטי לשינוי סדרי העדיפויות והתקציבים במשרדי הממשלה".

במפגש, שהתקיים בזום, השתתפו שירלי חכם יפרח, רכזת איכות הסביבה, אורי פינטו, מנכ"ל אשכול נגב מערבי, נציגי המשטרה הירוקה מהמשרד לאיכות הסביבה, ונציגי יחידת האכיפה של רשות הטבע והגנים ומג"ב בני שמעון.