דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

 

איך מביאים כלבים ואנשים לחיות בשלום ובשכנות טובה? בגבעות בר מצאו דרך מקורית לעשות זאת. ביום רביעי, 18.10, התקיים ביישוב אירוע ייחודי לכלבים ובעליהם. התפריט כלל חלוקת שקיות לאיסוף גללים, פינת סירוק וטיפוח, עמדת רישום וחיסונים, מופע של אילוף כלבים, עמדת ייעוץ ומכירת מוצרים נלווים ופינת יצירה לילדים, שבה הכינו הילדים קובייה ועליה מסרים המעודדים טיפול נכון בבעלי חיים, תוך שמירה על יחסי שכנות תקינים.

את האירוע יזמה ועדת הקהילה של היישוב והוצאתו לפועל התאפשרה הודות ליזמים מקומיים ובתמיכתה של מחלקת שפ"ה במועצה.

מיטל שנרך, יו"ר ועדת הקהילה בגבעות בר, הסבירה: "כחלק מהתפיסה של יישוב קהילתי, עלינו להבין כי בתוך הקהילה שלנו יש גם חיות מחמד ועלינו לדאוג להן כמו לכל תושב ביישוב. כפועל יוצא מכך, עלינו גם לדאוג שלא יהוו מטרד או סכנה לתושבים אחרים."  את האירוע כולו ליווה הסלוגן "שומרים על חיות המחמד – זה הרבה יותר נחמד".

תמר אליהו, מנהלת מחלקת שפ"ה במועצה, מוסיפה: "יוזמתה של וועדת הקהילה בגבעות בר היא דוגמה נפלאה לשילוב כוחות למען הסברה והעלאת המודעות לנושא הטיפול בכלבים, החל משלב הרעיון, המשך ביצירת הקשרים ועד ההוצאה לפועל של הפרויקט, בהמון רצון טוב לעשייה לטובת הקהילה. יש לי הערכה רבה לצוות המארגנים מטעם היישוב, למתנדבים וכמובן לד"ר עזרא שהרבני, וטרינר המועצה ושני בקשי, הממונה על תחום בעלי החיים."

כתבה: סיון שלחין