מוקד המועצה: 08-6257900

ביום שלישי, 8.9.2020, התקיימה פגישת זום להצגת שביל בני שמעון בפני נציגי משרדי הממשלה הרלבנטיים כדי לרתום אותם כשותפים לפרוייקט. היוזמה להקמת שביל חוצה מועצה עלתה לראשונה בהאקתון המועצתי, ומאז התפתח לפרויקט דגל מועצתי המקיף אגפים רבים במועצה, ישובי המועצה ושותפים משמעותיים במרחב.

ניר זמיר, ראש המועצה, פתח את הישיבה וציין את שיתוף הפעולה במרחב כערך מוביל של המועצה. ניר הוסיף כי הובלה בתחומי הסביבה והקיימות היא אחת ממטרות העל לשנים הקרובות של המועצה. "פרויקט השביל הוא חלק מהמאמץ לחבר את הקהילות שלנו, וקהילות נוספות, למרחב הפתוח, לשמור עליו, להכיר אותו ולטייל בו".

נציגי השותפים לפרויקט הכירו בחשיבות הפרוייקט והסכימו להפוך שותפים ולסייע בפיתוח השביל והתיירות סביבו והדגישו את חשיבותו בשמירה על השטחים הפתוחים וערכי הטבע והסביבה של המועצה והפוטנציאל שלו בפיתוח התיירות והכלכלה באזור.

בפגישה השתתפו נציגים ממשרד החקלאות, משר התיירות, רשות הטבע והגנים וחברת מקורות וגיא שרי,  מוביל פרויקט השביל שליווה את הקמתו של שביל דומה במועצה האזורית עמק המעיינות. מצד המועצה השתתפו ניר זמיר ראשו המועצה, פלג ניאגו מנכ"ל המועצה, איתי זיידנברג, מנהל אגף היישובים, נעמי דרגון-גוטקין, המובילה את הפרוייקט, אבי אור-חן, השוטר הקהילתי ועוזי שפירא מלהב, שמשמש כנציג התושבים בצוות המנהל את הפרויקט.