דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

שכבת י"א של השמו"צ בפעילות משותפת עם קן ברצלונה

בתקופת הקורונה התחלנו בשיתוף פעולה מיוחד וחוצה יבשות. כשחשבתי כיצד אפשר להפוך את המשך הפעילות של קבוצת י"א המרחבית שלנו, משובל, להב, דביר ובית קמה, הבנו שזו תקופה והזדמנות טובה לעשות משהו מיטיב ומיוחד.

תנועת השומר הצעיר פועלת במדינות נוספות בעולם כתנועה העולמית של השומר הצעיר, במחשבה על כך שבכל מקרה הפעולות קורות בזום, הבנתי שזו ההזדמנות ליצור קשר עם נערים ונערות מהתנועה העולמית. יצרתי קשר עם שליחת התנועה בברצלונה ותיאמנו פעולה משותפת לקבוצת י"א של מרחב בני שמעון והבוגרים של קן ברצלונה.  לפעולה הגיעו 12 נערים ונערות מבני שמעון ו-7 מקן ברצלונה. לאחר פעילות היכרות התחלקנו לקבוצות בהן התעסקנו בהבדלים ובפערים בין מה שקורה בברצלונה למה שקורה בבני שמעון. המפגש היה מהנה ביותר והשותפים משני הצדדים שמחו להכיר והחליפו טלפונים בעקבות הפעולה.

אחד משיאי המפגשים היה ארגון והעברת פעולה משותפת לשכבה ז' של קן בית קמה וקן ברצלונה!  זה היה מפגש מעשיר וחווייתי וכך הצלחנו ליצור גם לחניכים שלנו דרך משמעותית למפגש המגבלות התקופה דרך הזום.

קצת ממה שרוני גל, חניכה מקבוצת י"א קן בית קמה, סיפרה על המפגש: "עברנו פעולת זום יוצאת דופן. לא עוד שיחה משעממת חסרת תכלית אלא שיחה בה ראינו חבר'ה בני גילנו מברצלונה. הקן בברצלונה שונה משאר הקנים של התנועה העולמית, הוא קיים רק שנה וחצי והוא הקן היחידי בתנועה העולמית שדובר עברית! כלומר, כל החניכים בו גרו בעבר במדינת ישראל ועברו לגור בברצלונה בשנים האחרונות. חיכינו לפעולה בהתרגשות רבה ואכן היא הייתה ניכרת במהלך הפעולה. לאחר הכרות בסיסית עם קבוצת יא מברצלונה, התחלקנו לקבוצות ודיברנו בינינו על ההבדלים בין ישראל לברצלונה. גילינו שיש הרבה מהמשותף, אוהבי הפועל, שונאי/אוהבי ביבי ובגדול מתים לחזור לשגרה בלי קורונה. גילינו שבברצלונה מצב הקורונה חמור יותר מבארץ. מקפידים שם יותר, יש יותר מגבלות ואיסורים. בקיצור, פאן… הפעולה הייתה מאוד מהנה, מצחיקה ובעיקר משמעותית. מיד אחרי שנגמרה הפעולה, כבר פתחנו קבוצת וואטצאפ משותפת שבה העלינו רעיון לחבר בין החניכים שלנו לחניכי ברצלונה. עבורנו, חיבור עם קבוצה מהתנועה העולמית זאת זכות גדולה. לא כל קבוצה זוכה לעבור פעולה או לבקר בקן אחר של התנועה העולמית. זה מה שהפך את הפעולה למשמעותית וחשובה בעיננו."

נקווה לעוד שיתופי פעולה משמעותיים ומעניינים בהמשך ולעוד פעולות שמצליחות לעורר אותנו למחשבה גם בתקופה הזו!

עדי אשל, רכזת קן בית קמה השומר הצעיר