מוקד המועצה: 08-6257900

ניר זמיר, ראש המועצה, ביקר היום, יום שלישי, 15.1.19 בבית הספר "מבואות הנגב" שבשובל לפגישה עם מועצת התלמידים שבאו מוכנים עם רשימה של נושאים שהם רוצים לקדם. התלמידים ציינו כי הם מרגישים שצוות המורים והנהלת בית הספר קשובים ופתוחים לבקשות התלמידים ולצרכים האישיים של כל תמיד אבל שהם מרגישים צורך להגדיל את מעגלי ההיכרות והקשר בתוך בית הספר ומחוצה לו.

נגה ירדני, כתה ט': "צריך ליצור יותר פורומים בהם נוכל להיפגש עם תלמידים מכיתות שונות, בקבוצות לימוד, תחומי עניין שונים, תנועות נוער וכדומה". יעל מגן, כתה י"א: "אני מציעה להחזיר למרכז החברתי את המעגל השני, מעגל התלמידים המגיעים לפעילויות בסופי שבוע ואירועים כי הוא  מאפשר ליצור חיבורים נוספים לאלו שאינם יכולים להצטרף למרכז החברתי. נויה זינגר, כתה ט' הוסיפה כי יש צורך להרחיב את מעגלי ההכרות גם מחוץ לבית הספר "הייתי רוצה שיהיו שיתופי פעולה חברתיות-קהילתיות שמערבות עשייה גם בתי ספר כמו עומר, אשל הנשיא ואחרים".

"תודה על הפתיחות. היה מאד מעניין לשמוע אותכם" אמר ניר. "כשהעברנו את בית הספר לניהול המועצה חששנו שנאבד את הפן האישי ואני שמח שזה לא קרה ומקווה שזה יישמר. החשש השני היה לגבי כור ההיתוך. מערכת הבחירות חידדה את המורכבות הקיימת בין הקהילות. תפקיד בתי הספר הוא לחבר בין הקהילות וממה שאני שומע יש לנו דרך ארוכה לעשות. יש משמעות להיסטוריה ולנוסטלגיה ולדנ"א שנוצר במהלך השנים והאחריות שלנו, ושל בית הספר ושלכם היא לשנות זאת. הקמנו מחדש את ועדת החינוך המועצתית שתפקידה לא תנהל את בתי הספר אלא לנסח מחדש את החזון החינוכי של בני שמעון. אני רואה חשיבות גדולה בניסוח חזון חינוכי ייחודי לבני שמעון, כוכב הצפון שלנו, כבר מהגיל הרך".